Świadoma Mama

autor: Dorota Jaworska
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Projekt Świadoma Mama zrodził się w mojej głowie po urodzenia dziecka. Wielokrotnie spotykałam się z wieloma dylematami i wątpliwościami. Szukałam miejsca, gdzie ja i inni przyszli i obecni rodzice będą mogli wymienić doświadczenia, skontaktować się z ekspertami i zasięgnąć specjalistycznej rady, a przy tym czuć się pewnie i swobodnie.

Doszłam do wniosku, że warto samej zainicjować coś, co będzie pomagało w zwiększaniu wiedzy na  temat ciąży, porodu i wychowywania. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Szukałam specjalistów, miejsc, innych chętnych do spotkania rodziców. Okazało się, że mam takich jak ja jest dużo więcej! Teraz odwiedzam miasta w całej Polsce i cieszę się, że przyszli i obecni rodzice tak chętnie przychodzą na konferencje Świadomej Mamy, dzielą się wiedzą, wymieniają doświadczenia i korzystają z porad ekspertów. Mam nadzieję, że Świadomych Mam w Polsce będzie coraz więcej!

 

Dorota Jaworska – pomysłodawczyni Projektu Świadoma Mama, Project Leader

Kampania powstała w 2010 roku z myślą o wszystkich kobietach, które są już szczęśliwymi mamami lub też niedługo nimi będą. Nie zapominamy również o ojcach, których rozterki i doświadczenia często są pomijane – u nas oboje rodzice znajdą coś dla siebie. W ramach kampanii odbywają się bezpłatne warsztaty z udziałem ekspertów w różnych miastach Polski. Tworzymy dla Was portal – bazę wiedzy na temat ciąży, porodu oraz wychowywania dzieci.

Od 2010 roku organizujemy cykl comiesięcznych i bezpłatnych spotkań ze specjalistami dla przyszłych i obecnych rodziców Współpracują z nami: psycholog, dietetyk, ginekolog, terpeuta metody Tomatisa, logopeda, stomatolog, pediatra, położna, doula, fizjoterapeuta, doradca laktacyjny, instruktorzy jogi, fitness, kosmetolog, seksuolog, coach, promotor zdrowia, terapeuta NDT-Bobath, mediator sądowy, specjalista ds. BHP, referent prawny, doradca BLW i wielu, wielu innych.

Nowością w programie spotkań Świadomej Mamy jest część  warsztatów  praktycznych podczas których uczestnicy mają mozliwość zapoznania się z zasadami: pierwszej pomocy, chustonoszenia, kąpieli, przewijania, karmienia, masażu shantala oraz handlingu.

Co więcej, nasze spotkania urozmaicają osoby prowadzące, które same spełniają się w roli mamy. Dotychczas towarzyszyły nam: Monika Mrozowska, Katarzyna Bujakiewicz, Aleksandra Woźniak, Jolanta Fraszyńska i Małgorzata Pieńkowska.

Obecnie ambasadorami projektu i prowadzącymi konferencje są: Paulina Holtz, Karina Kunkiewicz i Piotr Ligienza.

Chcemy zapewnić Wam możliwość bezpośrednich spotkań z fachowcami, czytania artykułów i wywiadów z ekspertami, dzielenia się wątpliwościami na forum, pisania bloga, tworzenia galerii, przeglądania informatora z bazą przydatnych adresów.

Jednym słowem – będziemy szczęśliwi, mogąc kształtować świadomość przyszłych i obecnych rodziców. Dziękujemy za zaufanie, którym postanowicie nas obdarzyć!

KONTAKT Z NAMI:

Project Leader
Dorota Jaworska –  dorota.jaworska@swiadomamama.pl
Trener i coach zmiany osobistej, autorka projektu
tel. 605 100 105

Project Koordynator
Justyna Miłosz – office@swiadomamama.pl
tel. 601 249 333
Project Koordynator

Aleksandra Zbrzeźniak event@swiadomamama.pl
tel. 601 644 669