KINETEX – niezbędnik młodej mamy

Noszenie i bujanie dziecka to jedne z piękniejszych chwil towarzyszących codziennie młodej mamie. Osesek jednak stopniowo waży coraz więcej, a ciągłe trzymanie ręki w jednej pozycji może doprowadzić do cieśni nadgarstka. W efekcie mama zaczyna odczuwać przybierający na sile ból i drętwienie palców. Nieleczona cieśń nie tylko uniemożliwi z czasem codzienne czynności ale dodatkowo może doprowadzić do ryzyka upuszczenia dziecka oraz do operacji ręki mamy. Dlatego warto sięgnąć po opaski ortopedyczne KINETEX, które stanowią nie tylko remedium na dolegliwości nadgarstka ale mogą również pełnić rolę profilaktyki. Dzięki wyjątkowej kompozycji srebra, miedzi oraz węgla umieszczonych w opasce, w naturalny sposób wytwarzają mikroprądy i oddziałują na stawy lecząc cieśń nadgarstka.

czytaj więcej >>>

Wakacyjna pierwsza pomoc

Beztroska, spokój, krótko mówiąc pełen relaks – tak powinny wyglądać wakacje. Niestety zdarza się, że wypoczynek coś nam zakłóca. Co robić, gdy przydarzy nam się oparzenie słoneczne? Jak rozpoznać udar? Jak poradzić sobie z zatruciem pokarmowym? Jak postępować po ukąszeniu przez pszczołę, a jak wtedy, gdy znajdziemy u siebie kleszcza? Warto odświeżyć swoją wiedzę na ten temat, dlatego między innymi na te pytania odpowiadamy razem z lekarzem.

czytaj więcej >>>

Trzy dodatkowe badania, które naprawdę warto wykonać w ciąży

USG, amniopunkcja, kordocenteza, biopsja kosmówki, test PAPP-A czy NIFTY? Lista badań, które może wykonać kobieta w ciąży, chcąc sprawdzić stan zdrowia swojej pociechy, jest naprawdę długa. Jedne z nich są obowiązkowe
i refundowane, inne dobrowolne i dodatkowo płatne. Niektóre nie niosą ze sobą ryzyka, inne są bardziej inwazyjne. Które tak naprawdę warto wykonać i dlaczego?

czytaj więcej >>>

Męska niepłodność nie taka straszna?

Prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna – mówi stare porzekadło. Nic więc dziwnego, że niepłodność to hasło, które wielu panów napawa panicznym strachem. W większości przypadków zupełnie bez powodu, bo to zaburzenie dziś skutecznie się leczy. By było to możliwe, trzeba jednak poznać przyczynę problemu, dlatego razem z lekarzem sprawdzamy, co jest nią najczęściej.

czytaj więcej >>>

Odzyskać kobiecość po porodzie

Dodatkowe kilogramy, rozstępy czy gorsza kondycja skóry po ciąży – to nie jedyne kwestie, którymi martwią się przyszłe i świeżo upieczone mamy. Poród może bowiem powodować pewne „skutki uboczne”, które utrudniają odzyskanie pewności siebie, szczególnie w sferze intymnej i kontaktach seksualnych. Są jednak sposoby, aby tym problemom zaradzić, a dziedzina medycyny, która zajmuje się nimi na co dzień, rozwija się w zawrotnym tempie.

czytaj więcej >>>